top of page
Zoeken
  • Foto van schrijverZUCO

Top producten uit de regio bij de familie Lautenbach uit Menaldum

Bijgewerkt op: 10 mei 2021

De familie Lautenbach:

'Onder de naam; Friesvleespakket.nl bieden wij onze producten aan, aan mensen die kwalitatief goede producten uit de omgeving zoeken, waarbij een verhaal en passie in zit. Dit kunnen zowel de bourgondische eters, barbecue fans, de bewuste consumenten, de vleeseters, flexitariërs als de vegatariërs zijn.


Hoe het begon

We zijn onze boerderijwinkel ooit begonnen omdat we ons eigen rundvlees veel lekkerder vonden. Overtuigd dat het aloude runderras het ‘Fries Hollandse rund’ goede mogelijkheden biedt om goed kwalitatief onderscheidend vlees en zuivel te leveren. Met deze passie vonden wij Klaas en Fokje Osinga, trotse melkveehouders en fokkers van het Fries Hollandse ras. Aan de keukentafel van Klaas en Fokje Osinga ontstond het idee om een keten te vormen. Klaas en Fokje melken en wij weiden het vee en verkopen het vlees via onze boerderijwinkel. Onze keten is ook erkend als het fries streekproduct ‘Frysk’.


Naast vlees kwam van klanten ook vraag naar kwalitatief goede streekproducten. Om aan deze vraag te voldoen hebben we de regio leveranciers en producten benaderd, die voldeden aan onze eisen. Wij willen producten die kwalitatief goed en onderscheidend zijn en met oog voor dier en omgeving.


Daarnaast nemen we de oogst van de boomgaarden Hemmemapark uit Berlikum en It Wiid in Wier over en verwerken deze producten in fruitsappen, weckproducten en peren- en appelstroop.


De zuivel van Zuivelcoöperatie ZUCO past bij de producten die wij verkopen. Te weten: kwalitatief goed en onderscheidend zijn en met oog voor dier en omgeving. Na een bezoek van Hessel Jan waren wij overtuigd. Deze overtuiging is niet onterecht geweest. En het lekkerste product van Zuco? Eén product noemen vinden we moeilijk. We gaan voor een gedeelde eerste plaats voor de Mearkes en vla.


Elke zaterdag zijn wij aanwezig

Op andere dagen kunnen de vaste klanten met een eigen code naar binnen en dan is het zelfbediening. Bezoekers zonder code kunnen aanbellen en dan doen wij de deur op afstand open met de mobiel en dan is het ook zelfbediening of als we er zelf zijn dan bedienen we de klant. We zijn dus eigenlijk altijd open.


Mensen komen voor de producten terug

Dat zien wij als het mooiste compliment. Vaak nemen ze zelfs familie, vrienden of kennissen mee.


Een overzicht van producten die wij verkopen:

· Lamsvlees van onze eigen lammeren van het Texelse ras;

· Kippenvlees van de Polderhoen. Polderhoen is het merk van enkele biologische kippenhouders

· Varkensvlees van Friberne. De wortels van Friberne liggen in Gaasterland op het bedrijf van John Lorist uit Hemelum;

· Wild, waaronder wilde ganzenvlees, ree, haas en eend. Afhankelijk van het seizoen wat de jager ons kan brengen;

· Hamburgers of gehaktballetjes gemaakt van sprinkhanen of krekel;

· Een keur aan worsten van worstenmaker Spijkerman Akkrum;

· Kaas van rund, geit en schaap;

· Meelproducten van de molen ’t Lam;

· Streekproducten van Wadden Delicatessen;

· Wijn uit Israël en streekbieren;

· Diverse bijzondere soorten honing;

· Chocolade producten van Klafa Achlum;

· Groenten, allerlei soorten uien en aardappelsoorten uit de Friese “Bouhoeke”;

· Een groot aantal soorten peulvruchten afkomstig uit Friesland, Groningen en Noord Holland;

· Oesterzwammen en oesterzwampasta;

· Eigen gemaakte weckproducten en fruitsappen en stropen;

· Noten en zuidvruchten;

· IJs van Boereiis Akkrum en van Zuco;

· Last but not least de heerlijke zuivel van Zuco.


Bovenstaande verkopen wij in onze boerderijwinkel Dykstra en een grootdeel ook via onze website: Friesvleespakket.nl.'


Jelmar en Grietje Lautenbach

Dykstra State

Bitgumerdyk 24

9036 VS Menaldum (Menaam)

Tel. 0518 462641

jeng.lautenbach@planet.nl






239 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven
bottom of page